PROFESJONALNA TERAPIA MANUALNA W POZNANIU

Terapia manualna (medycyna manualna) jest jednym z działów medycyny, zajmującym się badaniem i leczeniem czynnościowych zaburzeń w układzie ruchowym. Terapia manualna przywraca prawidłowe wykonywanie złożonych aktów ruchowych, postawnych i oddechowych. Jest ona oparta na zasadach biomechaniki, specjalistycznej wiedzy anatomicznej oraz neurofizjologicznej, a także na klinicznym, dedukcyjnym rozumowaniu (z ang. clinical reasoning).

Zapisz się na wizytę

Na czym polegają zajęcia terapii manualnej?

Istotą zabiegów terapii manualnej jest uśmierzenie bólu. Dlatego celem przyświecającym osobom pracującym tą metodą jest poznanie i zlikwidowanie przyczyn powstawania bólu, a tym samym przywrócenie prawidłowej funkcji stawów i normalizacja napięcia mięśniowego. Jest to możliwe dzięki odruchowemu działaniu terapii manualnej. Zasada odruchu polega na tym, że działa się na receptory czuciowe znajdujące się w strefie bólu lub w miejscu jego źródła, a one wywołują dalszą odpowiedź. I tak działając na przykład na skórę można wywołać odpowiedź w mięśniach, segmencie ruchowym czy narządach wewnętrznych.

Czy terapia manualna jest dla Ciebie?

Podsumowując terapia manualna, stosowana przez wykwalifikowane osoby – lekarzy lub fizjoterapeutów, jest wysoce skuteczną metodą diagnozowania i leczenia zaburzeń narządu ruchu. Jeśli jest wykonywana zgodnie ze wskazaniami i przeciwwskazaniami stanowi bezpieczną metodę pracy z pacjentem.