Chiropraktyka

 

Dziedzina medycyny niekonwencjonalnej,błędnie utożsamiana z kręgarstwem. Specjalistyczny rodzaj terapii manualnej opartej na diagnozie,leczeniu oraz zapobieganiu mechanicznym zaburzeniom i dysfunkcjom narządu ruchu. Została stworzona pod koniec XIX w. w Stanach Zjednoczonych przez D.D.Palmera. W szczególności skupiona na manipulacji kręgosłupa, gdyż według pierwotnych hipotez chiropraktycznych schorzenia układu ruchu mogą wpływać na ogólne zdrowie organizmu poprzez system nerwowy.


Leczenie chiropraktyczne jest ogólnie bezpieczne. Manipulacja kręgosłupa jest bezpieczna, jednak jak w przypadku innych terapii, istnieją przeciwwskazania o których terapeuta zobowiązuje dowiedzieć się przeprowadzając wywiad, które mogą nieść skutki uboczne.


W naszym gabinecie wykorzystujemy leczenie metodą dr Ackermanna. Chiropraktor Bartosz Żbik w połączeniu umiejętności: bardzo dobrej znajomości anatomii i fizjologii, radiologii, zdolności palpacyjno porównawczych, technik trakcji, rotacji, mobilizacji oraz ryglowania stawów według metody dr Ackermanna daje nam możliwość samodzielnego doświadczenia skuteczności tej metody. W naszym gabinecie dzięki tej metodzie, możliwe jest leczenie pacjentów zarówno z przewlekłymi jak i ostrymi bólami których przyczyna tkwi w kręgosłupie.

 

chiropraktyka poznań